Pirmą kartą pagauta pažymėta lydeka 🐟🇱🇹🐟

, paskelbta gegužės 22, 2024
Kaip daugelis žino mūsų meškeriotojai žymi migruojančias lašišas ir šlakius. Tačiau Evaldas Bubulis iniciatyvos dėka žymekliais pasidalinome su keliais daug žvejojančiais ir daug pagaunančiais meškeriotojais, kurie gaudo lydekas, šamus bei starkius. Ir štai pirmasis rezultatas:
🟢2024.05.08 d pagauta 108 cm lydeka, kuri buvo pažymėta ir paleista Aukštaitijos tvenkinyje. Lydeka pagauta naudojant livescope sonarą 6,5 m gylyje. Žuvies būklė gera.
🟢2024.05.14 d tuo pačiu žymekliu Nr. 0659 pažymėta lydeka buvo vėl pagauta visai netoli pažymėjimo vietos. Ant to pačio povandeninio kalniuko, tik iš kitos pusės. Žuvis sugauta naudojant licescope sonarą 2 m gylyje ant to paties masalo, tik kitokios spalvos. Būklė gera. Sugavo tas pats meškeriotojas, kuris ją ir pažymėjo Taip pat nustebino tai, kad šiame vandens telkinyje yra pažymėta tik 1 lydeka.
🐟 Taip pat prašome informuoti apie sugautas pažymėtas žuvis.
Reikalingi duomenys:
1) Žymeklio numeris;
2) Žuvies nuotrauka (jei yra galimybė ant liniuotės);
3) Žuvies ilgis;
4) Pagavimo vieta (jei yra galimybė su koordinatėmis);
5) Pagavimo data;
6) Pagavimo būdas;
7) Žuvies stovėjimo gylis;
📨Informaciją siųsti: lasisosdienorastis@gmail.com arba Lašišos Dienoraštis.
Mūsų žymekliai pažymėti: LTU LASISOS DIENORASTIS ir jo numeris.
✅ Ši informacija labai svarbi norint daugiau sužinoti apie žuvų elgseną po žuvies pagavimo, kaip žuvis jaučiasi ir ar išgyvena pagavus dideliame gylyje. Ar žuvis išgyvena jei ištraukus iš didelio gylio patiria dekompresija ir ar ji išgyvena jei žuviai, kuri patyrė dekompresija, atliekamas „nuorinimas“ (adatos pagalba išleidžiamas oras iš pūslės). Bei kitus labai svarbius aspektus.

Apie Admin2

Palikite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *