Per vieną naktį sulaikytos dvi ungurių brakonierių grupės!

, paskelbta 11 gegužės, 2026

Ungurių brakonieriavimas ne ką mažiau paslaptingas nei pats ungurio gyvenimas. Jų gaudymą lydi įvairios istorijos ir legendos, todėl nusprendėme tuo pasidomėti iš arčiau. Ir panašu, kad tai milžiniško masto problema, daranti didelę žalą ungurių populiacijai.

Pradėję rinkti informaciją išsiaiškinome, kad viename nedideliame ežerus jungiančiame upelyje brakonieriauja net dvi tarpusavyje nesusijusios grupės. Dėl galimo informacijos nutekėjimo supratome, kad visus pažeidėjus būtina sulaikyti tą pačią naktį.

Vakar vakare išvykome prie upelio ir po 11 valandų trukusios operacijos turime rezultatą – sulaikytos dvi brakonierių grupės.

Pirmieji du pažeidėjai elgėsi itin atsargiai. Įrankius jie pastatė vakare, o atvyko jų traukti dar visiškoje tamsoje. Tačiau nepadėjo nei turėtos kameros, nei ankstyvas rytas. Paaiškėjo, kad tai gerai žinomi brakonieriai iš Grigiškių, anksčiau neršto metu brakonieriavę lašišas. Šį kartą jie buvo sugavę net 20 ungurių. Už tai jiems teks atlyginti 9600 eurų žalą gamtai bei sumokėti iki 1500 eurų siekiančias baudas kiekvienam.

Su antrąja grupe iš pradžių buvo neramu, nes jie tamsoje taip ir nepasirodė. Vėliau paaiškėjo, kad jiems koją pakišo alkoholis. Neblaivūs asmenys į vietą atvyko visiškai sudaužytu automobiliu, neturinčiu nei draudimo, nei techninės apžiūros. Sulaikius paaiškėjo, kad tai trys asmenys, taip pat pastatę ungurinę gaudyklę. Jie buvo sugavę 13 ungurių, todėl turės atlyginti 6240 eurų žalą gamtai bei sumokėti iki 1500 eurų siekiančias baudas kiekvienas. Be to, policijos pareigūnai konfiskavo jų automobilį ir skyrė baudas už vairavimą neblaiviems.

Kadangi ungurys yra gyvybinga žuvis įvertinus ir užfiksavus visus įkalčius žuvis paleidome atgal.

Ačiū Aplinkos apsaugos departamentasLietuvos policija už bendradarbiavimą!

Esame be galo pavargę, bet kartu ir laimingi, kad bent kurį laiką pro šį upelį unguriai galės migruoti laisvai.

Apie Admin2