Vilnios upėje – brakonieriaujantys vaikai

, paskelbta sausio 20, 2017

Dar 2014 metų lapkričio 11 d. Vilnelės upėje ties Belmontu, intensyviai saugojant lašišas ir šlakius visą jų neršto laikotarpį, „Lašišos dienoraštis“ komandos nariai dalyvavo neeiliniame įvykyje.

Prie upės buvo pastebėta, kad nuo jos staiga pradėjo bėgti trys nedidelio ūgio asmenys. Apžiūrėjus pakrantę buvo pastebėtos kraujo dėmės, o kiek vėliau – apie 13-14 kg lašišos patinas. Daugybė durtinių žaizdų galvoje, šonuose ir  pelekuose – tai brakonierių darbo rezultatas.

Visgi didelis noras užsidirbti privertė juos sugrįžti ir pasiimti paliktą 110 cm ilgio lašišą, kurią prieš pabėgdami jau buvo įsidėję į maišą, tačiau kilus įtarimams išmetė atgal į vandenį. Kaip vėliau paaiškėjo, sulaikytieji – tai tie patys vaikai, kurie praktiškai kiekvieną dieną buvo sutinkami skirtinguose Vilnelės upės ruožuose, tačiau šį kartą – su įkalčiais.

Kadangi asmenys yra nepilnamečiai, buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie nustatė jų tapatybes, tikslų amžių ir aiškinosi kodėl tokiu metu vaikai yra ne mokykloje. Dviem iš jų buvo 15 metų, trečiajam – tik 10. „Vietoje pamokų,  nuo pat ankstyvo ryto mes einame prie upės gaudyti lašišų, o šiemet jų sugavom jau penkiolika“ – prisipažino vaikai.LR Administracinių teisių pažeidimų kodeksas numato, kad administracinė atsakomybė gali būti taikoma ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims. Todėl už šį nusižengimą buvo baudžiami tik nepilnamečių tėvai.

Vaikų brakonieriavimo atvejai buvo girdimi ir ankščiau, kur į nusikalstamą veiklą dažniausiai yra įtraukiami nepilnamečiai iš asocialių šeimų, o šiems – užsakovai už subrakonieriautas lašišas moka keliolika kartų mažesnes sumas nei realizuoja patys.

Situacija Vilnios upėje pastebimai gerėja, tačiau būtent šie vaikai kiekvienais metais yra pastebimi skirtinguose upės ruožuose. Jie tapo žymiai atsargesni, vengia vaikščiojančių žmonių, tad jei juos pastebėjote, nebūkite abejingi, įsitikinkite ar šie asmenys nebrakonieriauja, o kilus įtarimams – įvykius geriausia užfiksuoti filmuojant ir nedelsiant kviesti aplinkos apsaugos inspektorius.

 

Stop kadras

Apie Admin

Palikite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *