Susitikimas dėl Rokantiškių užtvankos demontavimo

, paskelbta 15 balandžio, 2026

Vakar įvyko susitikimas su vietos gyventojais ir bendruomene dėl Rokantiškių užtvankos demontavimo.

Apie šios užtvankos pašalinimą svajojame jau daugybę metų. Ne viena kartą esame susitikę su įvairių institucijų atstovais, kėlę šį klausimą ir siekę pokyčių. Pagaliau panašu, kad ledai pajudėjo.

Susitikimo metu Vilniaus savivaldybės atstovai kartu su APVA pristatė pirminius projekto planus, aptarė svarbiausius klausimus bei išklausė bendruomenės įžvalgas. Džiugu matyti konstruktyvų dialogą ir bendrą norą rasti sprendimus, kurie būtų naudingi tiek gamtai, tiek žmonėms.

Rokantiškių užtvankos pašalinimas – ne tik infrastruktūros pokytis. Tai galimybė sugrąžinti gyvybę į upę, atverti kelią migruojančioms žuvims ir atkurti natūralius procesus.

Kviečiame visus nelikti abejingus! Domėkitės, dalinkitės informacija ir palaikykite šį svarbų žingsnį. Kartu galime padaryti taip, kad Vilnia vėl taptų viena geriausių lašišinių žuvų neršto upių Lietuvoje.

Dėkojame visiems dalyvavusiems🐟

Apie Admin2